Z jednej strony właściciele czworonogów dokładają starań, aby ich karma była jak najlepsza i zawierała wszystkie niezbędne składniki. Z drugiej może się okazać, że jednak ich ukochany pies będzie miał jakieś niedobory witamin lub minerałów, a to będzie oznaczało, że nie będzie on miał takiego zdrowia jak mieć powinien. Jeśli widzimy, że gubi więcej sierści niż zazwyczaj, że jest bardziej osowiały i ma mniej energii, to jak najszybciej powinniśmy udać się do weterynarza. On wykona odpowiednie badania, a następnie powie nam, jakie produkty żywieniowe dla psów powinniśmy wybrać, aby mieć pewność, że dostarczamy naszemu pupilowi wszystko co niezbędne. Co więcej, pamiętajmy, że suplementy dla psów są różne, a to oznacza, że musimy dokładnie dobrać je do potrzeb naszego psa.

Co musimy wiedzieć, jeśli chodzi o suplementy dla psów?

Zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek produkty, które mielibyśmy podawać naszemu psu dodatkowo, poza głównym jedzeniem, musimy się upewnić czy jest to konieczne.

To oznacza, że warto zrobić niezbędne badania, aby mieć pewność, że będziemy mu dostarczali to, co faktycznie jest potrzebne. Niektóre preparaty zawierają w większej ilości witaminy dla psów, inne mogą zawierać więcej składników mineralnych. Dlatego tak ważne są wcześniejsze badania, abyśmy mieli świadomość tego, czego nasz pies ma za mało w swoim organizmie. Tylko wówczas będziemy mogli dobrać produkty żywieniowe dla psów w taki sposób, aby uzupełniały one te niedobry. Oczywiście, takich produktów nie może być za dużo, bo ich nadmiar również będzie miał negatywny wpływ na zdrowie naszego pupila. Dlatego tak ważne jest to, abyśmy dokładnie przestrzegali wytycznych odnośnie dziennego dawkowania.

Co musimy wiedzieć jeśli chodzi o witaminy dla psów?

Powinniśmy mieć świadomość, że każda rasa jest inna, a to oznacza, że jej przedstawiciele będą potrzebowali czegoś innego. W końcu czego innego potrzebuje organizm yorka, a czegoś innego bernardyna. Dodatkowo jeszcze powinniśmy mieć świadomość, że witaminy dla psów będą przygotowywane nie tylko pod kątem ich rasy, ale również wieku psa, jak i jego aktywności. W końcu pies, który jest aktywny, który dużo biega i wykonuje różnego rodzaju zadania, będzie potrzebował innych witamin, niż taki, który całe dni spędza na kanapie. Dlatego też warto zobaczyć jakie produkty żywieniowe dla psów są nam oferowane i porozmawiać ze specjalistą, które z tych propozycji będą najlepsze w przypadku naszego czworonożnego przyjaciela. Możliwości jest tutaj naprawdę wiele, a to oznacza, że musimy mieć pewność, co do wyboru tych najlepszych.

Warto zobaczyć jakie suplementy dla psów są nam oferowane i w jakich momentach powinniśmy po nie sięgać. Może się okazać, że w niektórych okresach, jak chociażby przy wytężonej pracy, albo w okresie okołoporodowym, nasz pies będzie potrzebował większej ilości witamin i składników mineralnych, niż jest w stanie otrzymać z samej karmy. Dlatego też warto zobaczyć jakie witaminy dla psów są nam oferowane i zastanowić się, które z nich powinniśmy zakupić. Najpierw jednak niezbędne będzie przeprowadzenie odpowiednich badań, tak aby upewnić się co do niedoborów w organizmie naszego psa. Dodatkowo jeszcze powinniśmy mieć świadomość, że takie produkty żywieniowe dla psów muszą być podane w ilości odpowiedniej dla wieku i wagi psa, bo wówczas będziemy mieli pewność, że mu faktycznie pomagamy, a nie szkodzimy. Wszelkie wątpliwości powinniśmy wyjaśniać z weterynarzem, który dobrze zna się na tych zagadnieniach.