Sporym zainteresowaniem wśród klientów cieszy się drób, a to oznacza, że jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu mięso. Jednak żeby mogło być ono oferowane, najpierw potrzebna jest hodowla, która będzie oferowała zdrowe kury. Dlatego też warto zobaczyć czy nasze zwierzęta są zdrowe i czy rozwijają się w prawidłowy sposób. Jeśli naszą hodowlę, regularnie będzie odwiedzał weterynarz, to może się okazać, że szybko wychwyci on wszelkie nieprawidłowości. Wówczas może być tak, że zaleci nam inne produkty żywieniowe dla drobiu, takie które będą w stanie zaspokoić ich zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne. Pamiętajmy, że od tego, jakie produkty żywieniowe dla drobiu są podawane, będzie zależało to czy nasza hodowla jest zdrowa i czy rozwija się w prawidłowy sposób.

O czym warto wiedzieć jeśli chodzi o produkty żywieniowe dla drobiu?

Musimy mieć świadomość, że im wyższej jakości jest podawane podstawowe pożywienie dla naszych kur, tym większa będzie szansa, że uda nam się zaspokoić ich zapotrzebowanie na niezbędne witaminy i składniki odżywcze. Jednak mimo wszystko może się okazać, że w określonych okresach, niezbędne będą dodatkowe suplementy dla drobiu. Takie, które pozwolą wyrównać pewne niedobory, które mogą się pojawić chociażby w okresie jesieni i zimy. Dodatkowo jeszcze powinniśmy mieć świadomość, że nie chodzi tylko o to, aby stosować odpowiednie produkty żywieniowe dla drobiu, ale również żeby podawać je w odpowiedniej ilości. Zbyt duża ich ilość może sprawić, że rozwój naszych kur również będzie zaburzony, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć.

Dlatego też nie powinniśmy dopuścić do sytuacji, aby suplementy dla drobiu były podawane bez wcześniejszej konsultacji z weterynarzem.

Dlaczego trzeba podawać suplementy dla drobiu?

Jeśli nasze kury nie będą miały zapewnionej odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych, to zacznie się to odbijać na ich kondycji. Będziemy mogli zauważyć zwiększoną ilość chorób, jak również zmniejszony metabolizm, co przełoży się na wydajność produkcyjną kur, a to z kolei na funkcjonowanie naszej hodowli. Dlatego też musimy mieć świadomość, jak ważne są suplementy dla drobiu, które będą uzupełniały wszelkie niedobory. Odpowiednie produkty żywieniowe dla drobiu pomogą podnieść masę mięśniową u drobiu, który ma być przeznaczony na ubój, a u niosek poprawią ich nośność. Nie mówiąc o tym, że odpowiednio dobrane i stosowane suplementy dla drobiu będą minimalizowały występowanie chorób, co również przełoży się na lepsze funkcjonowanie naszej hodowli. Musimy mieć świadomość, że takie suplementy dla drobiu będą zróżnicowane pod kątem składników, które będą posiadały. To właśnie oznacza, że musimy wiedzieć, jakie niedobory ma nasze stado, abyśmy mogli dobrać odpowiednie produkty żywieniowe dla drobiu. Takie, które będą dostarczały to co niezbędne, a jednocześnie też będą pozwalały na ich szybkie wchłanianie się. Im lepiej będziemy mieli dobrane suplementy dla drobiu, tym większa będzie szansa, że nasza hodowla będzie się rozwijała w odpowiedni sposób i nie będzie dziesiątkowana przez choroby. Dlatego też, istotne jest to, aby najpierw lekarz weterynarii ocenił stan naszej hodowli, i to jakie produkty podajemy, a następnie przepisał odpowiednie produkty żywieniowe dla drobiu, które przyniosą najlepsze efekty w przypadku naszej hodowli.

Tak, abyśmy mieli pewność, że uzupełniamy niedobory, ale jednocześnie nie zwiększamy ilości tych witamin i minerałów, które mają odpowiednie wartości.