Lekkie i orzeźwiające wino musujące jest doskonałym towarzyszem na wiele okazji. Ludzie chętnie po nie sięgają zwłaszcza w okresie letnim, a także w kontekście różnego rodzaju imprez i wydarzeń towarzyskich. Nikogo nie dziwi także to, że prosecco na wesele jest obecnie coraz powszechniej postrzegane jako świetne rozwiązanie. Z powodzeniem zastąpi ono klasycznego szampana, ale może też być znakomitym uzupełnieniem gamy alkoholi na weselnym przyjęciu. Szczególnie wtedy, kiedy wszystko odbywa się latem, a wydarzenie ma przynajmniej do pewnego stopnia plenerowy charakter. Co ważne, to smakowite wino wcale nie musi być serwowane wyłącznie z butelek, ponieważ ukształtowała się alternatywna kultura spożycia tego napoju o włoskim rodowodzie. Praktycznie na całym świecie jest dziś znane rozwiązanie typu Prosecco Van, a producenci wina wręcz sami inwestują w odpowiednie zaplecze, które pozwala na serwowanie napoju w bardzo efektowny sposób.

Chodzi po prostu o coś w rodzaju mobilnego baru,

w którym podawane jest zarówno prosecco w czystej postaci, jak też w formie rozmaitych drinków i koktajli. Usługa tego rodzaju może podnieść atrakcyjność wesela, ale także dowolnej innej imprezy organizowanej z myślą o przybyłych gościach. Korzystne ceny sprawiają, że na takie rozwiązanie pozwala sobie coraz większe grono organizatorów, co nie powinno stanowić dla nikogo zaskoczenia. Zwłaszcza że firm dysponujących prosecco vanami na wynajem jest w całej Polsce coraz więcej. Najłatwiej spotkać je w dużych miastach, w których zainteresowanie „ambitniejszymi” alkoholami jest zazwyczaj zdecydowanie większe. Rosnąca popularność prosecco idzie w parze z innowacjami w jego serwowaniu Pod względem designu vany, będące w praktyce mobilnymi barami, przypominają nieco spotykane w większych miastach ruchome kawiarnie. Są tam jednak podawane chętnym napoje na bazie prosecco lub samo włoskie musujące wino.

Wariantów jest sporo,

ponieważ napój ten stanowi wyśmienitą bazę do rozmaitych orzeźwiających specjałów, stąd największe zainteresowanie prosecco wzbudza rzecz jasna w miesiącach letnich. Coraz powszechniej można spróbować oryginalnego włoskiego wina nie tylko w czasie imprez prywatnych, ale także na festiwalach i jarmarkach, na których dopuszczalna jest sprzedaż napojów alkoholowych. Popularność takich eventów wśród konsumentów również jest z roku na rok coraz większa. Mobilny, nowoczesny w formie prosecco bar ma również ten wielki atut, że wino może być w nim serwowane z beczki, podobnie jak ma to miejsce z piwem. W niektórych pubach czy też multitapach wyspecjalizowanych w oferowaniu piw rzemieślniczych można zamówić także musujące wino nalewana z kija. Zdaniem wielu osób wtedy smakuje ono najlepiej i najlepiej odświeża dzięki pracującym cały czas schładzarkom utrzymującym optymalną temperaturę napoju. Vany są wyposażone w niezbędny osprzęt, mogą też posiadać odmienny branding oraz rozwiązania wzornicze w zależności od indywidualnych potrzeb zamawiającego.

Inwestycja w takie ruchome bary może być też zalążkiem ciekawego, dochodowego biznesu.