Coraz więcej osób decyduje się na bluzki czy materiałowe siatki, które pozwolą im na wyrażenie siebie, pokazanie co jest dla nich ważne, co ich interesuje. To oznacza, że na tego typu tkaninach pojawiają się różnego rodzaju nadruki, które pozwalają utrwalić grafikę w taki sposób, aby nawet po wielu praniach nic złego się z nią nie działo. Dlatego też, tak istotne jest to, jakie farby do sitodruku na tkaninach są wykorzystywane. Tak, abyśmy mieli pewność, że z jednej strony pozwolą one na dokładne wykonanie grafiki, a z drugiej dadzą nam pewność, że nic złego nie będzie się z nią działo, nawet wówczas, gdy ją wypierzemy.

Takie farby do sitodruku na tkaninach mają specjalną konsystencję, a fakt, że oferowane są one w różnych kolorach sprawia, że bez trudu wybierzemy takie, które pozwolą nam najlepiej oddać dany nadruk.

Co powinniśmy wiedzieć, jeśli chodzi o farby do sitodruku na tkaninach?

Przede wszystkim musimy sobie zdawać sprawę z tego, że takie farby do sitodruku na tkaninach są specjalną propozycją, która ma spełniać określone wymagania, a to oznacza, że muszą mieć one określone właściwości. Takie farby do sitodruku na tkaninach są gęstsze, a to oznacza, że mogą mieć konsystencję od jogurtu do nawet gęstego smaru. Dzięki temu nie spływa ona po sicie i nie przecieka przez siatkę.

Dodatkowo istotne jest to, że takie farby do sitodruku na tkaninach mimo zwiększonej gęstości, wysychają wolniej i nie zalepiają oczek siatki, co ułatwia wykonanie właściwego nadruku. Oczywiście, zanim zastosujemy konkretne farby do sitodruku na tkaninach, musimy najpierw wiedzieć na jakim materiale będziemy drukować. To istotne, bo to właśnie pod jego kątem powinniśmy dobierać farby, które będą tutaj ostatecznie wykorzystane. Tym bardziej, że mamy farby, które będą kryły lepiej i takie, które będą mniej kryjące.

Jakie farby do sitodruku na tkaninach będą nam potrzebne?

Powinniśmy mieć świadomość, że takie farby do sitodruku na tkaninach mogą się między sobą różnić, a to oznacza, że dokładnie powinniśmy się zapoznać z ich możliwościami, aby mieć pewność, że wybieramy tą najlepszą opcję. Z jednej strony będą nam oferowane wodne farby do sitodruku na tkaninach, wówczas będziemy mogli je wykorzystywać nie tylko na tkaninach, ale również na papierze. Ich zaletą jest to, że nie wydzielają żadnego zapachu i mają ograniczoną ilość szkodliwych substancji. Jednak będziemy musieli się liczyć z tym, że takie farby do sitodruku na tkaninach bardzo szybko zasychają i mają zmienną stabilność podczas druku.

Z kolei plastizolowe farby do sitodruku na tkaninach idealnie będą się nadawały na nadruki, które mają być wykonane na bawełnie. Mają one mazistą konsystencję i takie pozostają, do momentu aż ich nie podgrzejemy, do bardzo wysokiej temperatury. Jeśli nie mamy pewności, które farby do sitodruku na tkaninach najlepiej sprawdzą się w naszym przypadku, to warto porozmawiać ze specjalistami, którzy zajmują się produkcją takich farb. Wówczas zyskamy odpowiedzi na nasze pytania odnośnie ich właściwości, a to będzie oznaczało, że będziemy wiedzieli, które idealnie będą się nadawały do jasnych tkanin, a które do ciemnych.

Jak również, które farby do sitodruku na tkaninach będą odporne na działanie wysokich temperatur i z którymi nic się nie będzie działo, pomimo częstego prania. Im lepiej dobierzemy takie farby do sitodruku na tkaninach, do rodzaju konkretnej tkaniny, na której mają być naniesione, tym większą będziemy mieli pewność, że efekt, będzie się utrzymywał przez dłuższy czas. Warto się dokładnie przyjrzeć temu wszystkiemu, tak aby mieć pewność, że podejmujemy tutaj odpowiednią decyzję.