Prowadząc sprzedaż internetową, możemy sporo zaoszczędzić, ponieważ nie będziemy potrzebowali przestrzeni na biuro. Może się wówczas okazać, że będziemy musieli mieć również mniej sprzętu, a ewentualni pracownicy będą mogli pracować z domu. Jednak sprzedając określone produkty, musimy mieć miejsce, w którym będziemy mogli je przechowywać. Dlatego warto się zastanowić, czy bardziej będzie nam się opłacało wynajmować takie hale magazynowe, czy może powinniśmy pomyśleć o postawieniu własnych? Możliwości jest sporo, a wszystko będzie zależało od tego, jakim budżetem dysponujemy, jak wiele mamy produktów do przechowywania, jak również od tego, czy mamy teren, gdzie moglibyśmy postawić własne hale magazynowe.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, musimy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników.

Jakiej wielkości hale magazynowe są nam oferowane?

Przede wszystkim musimy się zastanowić, czy te hale magazynowe są nam potrzebne tylko na chwilę, bo mamy nadwyżkę produktów, czy może będziemy z nich korzystali przez wiele kolejnych miesięcy. Może się wówczas okazać, że przy takim dłuższym użytkowaniu lepiej zrobimy, jeśli postawimy własne hale magazynowe. Wówczas zapłacimy raz za ich budowę, a w razie wynajmu będziemy musieli ponosić co miesiąc stały koszt, nie mówiąc o tym, że nigdy nie będziemy mogli być pewni, czy czasami nie będziemy musieli nagle opuścić danej hali.

Co istotne takie hale magazynowe mogą nam być oferowane w różnych rozmiarach, a to oznacza, że wcale nie musimy budować takiej o dużej powierzchni jeśli wiemy, że nie będzie nam ona potrzebna. Jednak ważniejsze będzie to, w jakiej lokalizacji będą znajdowały się takie hale magazynowe. Im bliżej naszego biura, tym łatwiej będzie nam do nich dotrzeć.

Co musimy wiedzieć, gdy potrzebne są nam hale magazynowe?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, jakiej wielkości hale magazynowe są nam potrzebne.

Tak, abyśmy mieli pewność, że zmieścimy w nich wszystko co niezbędne, a jednocześnie, że nie będziemy musieli utrzymywać powierzchni, z której nie będziemy korzystać. Dodatkowo jeśli będziemy chcieli wybudować własne hale magazynowe, to powinniśmy się zastanowić z jakiego mają być materiału. Tak, aby ich postawienie nie zabrało nam zbyt wiele czasu i pieniędzy, ale jednocześnie, żeby były wytrzymałe i nic się z nimi nie działo przez kolejne lata. Nawet jeśli planujemy sprzedaż internetową, to i tak przydadzą nam się hale magazynowe, w których będziemy mogli trzymać nasze produkty.

Warto wówczas też pomyśleć o lokalizacji, która pozwoli nam szybko dotrzeć na takie hale magazynowe. Jeśli dopiero zaczynamy naszą sprzedaż internetową, to może nam się wydawać, że nie będziemy potrzebowali przestrzeni magazynowej, bo tych produktów mamy niewiele. Jednak jeśli uda nam się rozwinąć firmę, będzie przybywało klientów, to będziemy również musieli mieć więcej produktów, a więc i miejsca na ich przechowywanie. Wówczas warto zobaczyć, gdzie w naszej lokalizacji oferowane są nam hale magazynowe i jak wiele będziemy musieli zapłacić za ich wynajem.

Wówczas będziemy mogli obliczyć, czy bardziej będzie nam się opłacało korzystanie z takiej gotowej hali, udostępnionej przez innych, czy może jednak powinniśmy pomyśleć o tym, aby samemu postawić hale magazynowe. Najważniejsze jednak będzie tutaj to, aby oferowały nam one odpowiednią przestrzeń, jak również żeby były ekonomiczne jeśli chodzi o ich utrzymanie. Dlatego też zawsze warto sprawdzić, z jakiego materiału są wykonane takie hale magazynowe.