Jeżeli mamy mały plac przy firmie, na którym parkują pracownicy i klienci, to z pewnością nie potrzebujemy żadnego wydzielania miejsc. Zwłaszcza jeśli świadczymy jakieś usługi i praktycznie nie spodziewamy się, że na naszym placu firmowym pojawią się jakieś większe samochodu. Sprawa jednak przedstawia się zupełnie inaczej, jeśli mamy bardzo duży plac firmowy, na który co chwilę wjeżdżają duże samochody, ponieważ zajmujemy się produkcją, a więc potrzebujemy tirów, aby były w stanie zabrać nasze produkty. Dlatego też warto wiedzieć, w jaki sposób zarządzać ruchem na placu firmowym, tak aby wszystko odbywało się szybko, sprawnie i bez zagrożenia dla osób postronnych.

Jak to może wyglądać?

Chcemy oddzielić strefę, w której można parkować od tej, która służy jedynie do poruszania się samochodów, tak aby uniknąć sytuacji, że różne osoby będą parkowały na powierzchni całego placu? Jeśli tak właśnie jest, to powinniśmy zadbać o pachołki drogowe. Wówczas będziemy mogli je wykorzystać do odgrodzenia poszczególnych przestrzeni. Za ich pomocą będziemy mogli wydzielić miejsca parkingowe dla pracowników i klientów, jak również trasę, którą będą mogły przejeżdżać samochody, które przyjadą po nasz towar. Takie pachołki drogowe są oferowane z różnych materiałów, a więc najlepiej będzie, jeśli zdecydujemy się na ich cięższy model, bo wówczas będziemy mieli pewność, że nie zostaną przesunięte przez wiatr.

Z drugiej znowu strony są one wykonane w taki sposób, że nawet jeśli ktoś na nie najedzie, albo się o nie otrze, to nic złego się nie stanie i nie pozostanie na samochodzie żaden ślad. Co więcej, takie pachołki drogowe w każdej chwili będziemy mogli przestawić, tak aby stały w tych miejscach, które będą dla nas najbardziej dogodne, w zależności od potrzeby chwili.

Ostrzegają przed pracami

Jeśli przyjeżdża duży samochód, aby zabrać nasze produkty, to z pewnością potrzebny będzie wózek widłowy, aby to wszystko móc zapakować. Pracownik operujący takim wózkiem powinien się skupić na pracy i choć jego obowiązkiem jest upewnienie się, że nie ma nikogo w pobliżu, to jednak nie powinien co chwilę się rozglądać, bo wówczas wszystko będzie trwało znacznie dłużej.

Dlatego też warto takie miejsce załadunku oddzielić pachołkami drogowymi, od reszty placu. Wówczas każdy będzie widział, że coś się dzieje i że w tym miejscu trzeba zachować szczególną ostrożność. Takie pachołki drogowe zazwyczaj są oferowane w biało – czerwone pasy, a więc nie da się przejść obok nich i ich nie zauważyć. Jeśli wydzielimy strefę załadunku właśnie za pomocą takich pachołków drogowych, to będziemy mieli pewność, że wszystko będzie odbywało się w bezpieczny sposób, a operator wózka widłowego będzie mógł się skupić na swoim zadaniu, zamiast co chwilę sprawdzać, czy ktoś nie wchodzi mu pod koła.

Warto zobaczyć w jaki sposób pachołki drogowe mogą się przydać na placu firmowym. Może się okazać, że dzięki nim na palcu zapanuje większy porządek, a do tego będzie na nim również bezpieczniej.