Łazienka jest pomieszczeniem ważnym dla każdego domu i mieszkania, więc należy poświęcić jej aranżacji odpowiednio dużo uwagi. Rozwiązania w tym zakresie są dostępne bez większych trudności i można w tym zakresie decydować się na rozmaite opcje. Jeśli chodzi o walory łazienek, są one przede wszystkim pomieszczeniami typowo użytkowymi, w których wykonuje się głównie czynności higieniczne i związane z utrzymaniem porządku w domu (chodzi o pranie czy suszenie prania). Jednakże istotne bywają też dekoracje do łazienki, na których zakup decyduje się część konsumentów. Niekoniecznie mają one do spełnienia jakąkolwiek funkcję praktyczną – często mają po prostu podnosić atrakcyjność wizualną pomieszczenia, jednakże może się też zdarzyć, iż jedno z drugim będzie połączone w spójną całość. Doskonałym przykładem mogą być akcesoria łazienkowe, takie jak uchwyt na papier toaletowy czy na kubek do mycia zębów. Nierzadko przedmioty mają bardzo ładne wzornictwo i dobrze będzie dobrać te elementy z tego samego zestawu, aby wnętrze miało zachowaną estetyczną spójność. Elementem ozdobnym są też dekory towarzyszące zazwyczaj ściennym kafelkom. Jest to pasek płytek ceramicznych o dekoracyjnym charakterze. Najczęściej wybiera się dekor korespondujący w jakiś sposób ze wzorem kafli, a czasami skrajnie odmienny na zasadzie kontrastu. Trzeba też zaznaczyć, że rozwiązania tego rodzaju były znacznie popularniejsze kiedyś – obecnie są już tak modne i w większości sytuacji kładzie się po prostu jednolicie płytki ścienne.

Coś na pozór zwyczajnego może być doskonałą dekoracją w łazience

Elementów dekoracyjnych w łazience może być oczywiście więcej, a wiele osób nie stawia sobie w tym aspekcie granic. Sam design niektórych przedmiotów sprawia wszakże, że stają się one ozdobami dla wnętrza, nawet jeśli poza tym spełniają również konkretne praktyczne funkcje. Dobrym przykładem może być lustro łazienkowe, często ciekawe w formie. Można je też wkomponować ciekawie w układ kafelków na ścianie. Grzejnik, z pozoru nie mający w sobie zbyt dużego potencjału dekoracyjnego, może także wnosić w tym aspekcie wartość dodaną. Może mieć na przykład czarny lub grafitowy kolor, co będzie doskonale kontrastować z przeważnie jasnymi barwami dominującymi w łazienkach. Właściciele mają tu szerokie pole do popisu. Wanny, brodziki czy wieszaki ręcznikowe – długo można wymieniać typowe części wyposażenia łazienek, które znakomicie sprawdzą się jako dekoracyjny dodatek, o ile będą wykonane w designerski sposób. Są producenci akcesoriów i sprzętów, którzy się w tym specjalizują i słyną z tego, że ich propozycje łączą pełnię walorów praktycznych z niebanalną estetyką. Gustowne dekoracje do łazienki mogą mieć też postać typowo ozdobnych artykułów, jednakże w większości wnętrz łazienkowych nie stosuje się takich rozwiązań. To, co znajdzie się w łazience samo w sobie doskonale sprawdzi się jako dekoracja, o ile tylko dobór będzie właściwy.

Producenci stwarzają dziś w tym aspekcie w zasadzie nieograniczone możliwości – należy tylko wybrać to, co komuś odpowiada.