Są ludzie, którzy kupują samochody, a później jeżdżą nimi przez wiele lat. Są również tacy, którzy zmieniają je w równych odstępach czasu, jednak bardzo mocno stresują się poszukiwaniem nowego pojazdu, chcąc mieć pewność, że będzie on bezawaryjny i przez kolejne lata będzie się dobrze sprawował. Są znowu ludzie, którzy nie lubią kupować samochodu, bo te na które mają gotówkę nie spełniają ich oczekiwań, a znowu te, które im się podobają, są poza ich możliwością finansową. Jak się okazuje, dla tych ostatnich ludzi świetną propozycją może być wynajem długoterminowy. Są tez ludzie, którzy wolą motor i korzystają z wypożyczalnia motocykli poznań Zyskują tutaj dostęp do świetnej jakości samochodów, do najnowszych technologii, a jednocześnie płacą za nie w miesięcznych ratach, więc łatwiej jest temu podołać finansowo.

Wypożyczalnia samochodów Gorzów – Jakie są zalety?

Zastanawiamy się nad tym czy wynajem długoterminowy będzie odpowiednim rozwiązaniem w naszym przypadku? Prawda jest taka, że warto wziąć pod uwagę wszystkie zalety i wady jakie się z tym wiążą. Niewątpliwym plusem tego typu rozwiązania jest to, że zmieniamy samochód praktycznie co kilka lat. W umowach takiego wynajmu długoterminowego zazwyczaj wpisuje się okres między 2 a 4 lata.

Po tym czasie oddajemy obecny samochód i mamy możliwość wziąć kolejny, który będzie nowszy, bardziej zaawansowany technologicznie. Taka zmiana samochodu z pewnością sprawi nam wiele radości, a jednocześnie postronne osoby będą myślały, że tak dobrze nam się powodzi, że co kilka lat możemy sobie pozwolić na nowy samochód z najwyższej półki. Podpisujemy tutaj jasno skonstruowaną umowę i opłacając miesięczne raty możemy się cieszyć świetnym samochodem, który będzie spełniał nasze wymagania. Nie musimy się stresować zakupem samochodu i oglądaniem różnych propozycji, jak później nie musimy się męczyć podczas prób jego sprzedaży.

Po prostu oddajemy go i bierzemy nową propozycję. Dodatkowo można tutaj wykupić ubezpieczenie w pakiecie, jak i pakiet serwisowy, a nawet na opony, a więc całość wychodzi jeszcze taniej niż posiadanie własnego samochodu.

Jakie minusy?

Jeżeli chodzi o minusy takiego wynajmu długoterminowego, to musimy pamiętać o tym, że ten samochód tak naprawdę nigdy nie będzie nasz. To oznacza, że powinniśmy o niego dbać znacznie bardziej, niż dbalibyśmy o swój samochód.

Wszelkie wgniecenia i rysy będą oceniane przez rzeczoznawcę w momencie zwracania samochodu, a wówczas może się okazać, że będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty naprawy tego typu usterek. Warto już podczas wynajmu samochodu poprosić dealera o katalog określający w jakim stopniu możemy zużyć samochód, aby nie ponosić żadnych konsekwencji. Może się też okazać, że będziemy mieli narzucony limit kilometrów, w którym musimy się zmieścić, aby nie okazało się, że nasze użytkowanie samochodu zostanie określone, jako użytkowanie ponad miarę i będzie się wiązało z kolejnymi dopłatami. Wynajem długoterminowy ma swoje mocne i słabe strony.

Warto je poznać i zastanowić się czy taka forma dysponowania samochodem nam odpowiada, czy jednak wolimy, gdy samochód jest naszą własnością.