Są ludzie, którzy kupują samochody, a później jeżdżą nimi przez wiele lat. Są również tacy, którzy zmieniają je w równych odstępach czasu, jednak bardzo mocno stresują się poszukiwaniem nowego pojazdu, chcąc mieć pewność, że będzie on bezawaryjny i przez kolejne lata będzie się dobrze sprawował. Są znowu ludzie, którzy nie lubią kupować samochodu, bo te na które mają gotówkę nie spełniają ich oczekiwań, a znowu te, które im się podobają, są poza ich możliwością finansową. Jak się okazuje, dla tych ostatnich ludzi świetną propozycją może być wynajem długoterminowy.

Zyskują tutaj dostęp do świetnej jakości samochodów, do najnowszych technologii, a jednocześnie płacą za nie w miesięcznych ratach, więc łatwiej jest temu podołać finansowo.

Wypożyczalnia samochodów Gorzów – Jakie są zalety?

Zastanawiamy się nad tym czy wynajem długoterminowy będzie odpowiednim rozwiązaniem w naszym przypadku? Prawda jest taka, że warto wziąć pod uwagę wszystkie zalety i wady jakie się z tym wiążą. Niewątpliwym plusem tego typu rozwiązania jest to, że zmieniamy samochód praktycznie co kilka lat. W umowach takiego wynajmu długoterminowego zazwyczaj wpisuje się okres między 2 a 4 lata.

Po tym czasie oddajemy obecny samochód i mamy możliwość wziąć kolejny, który będzie nowszy, bardziej zaawansowany technologicznie. Taka zmiana samochodu z pewnością sprawi nam wiele radości, a jednocześnie postronne osoby będą myślały, że tak dobrze nam się powodzi, że co kilka lat możemy sobie pozwolić na nowy samochód z najwyższej półki. Podpisujemy tutaj jasno skonstruowaną umowę i opłacając miesięczne raty możemy się cieszyć świetnym samochodem, który będzie spełniał nasze wymagania. Nie musimy się stresować zakupem samochodu i oglądaniem różnych propozycji, jak później nie musimy się męczyć podczas prób jego sprzedaży.

Po prostu oddajemy go i bierzemy nową propozycję. Dodatkowo można tutaj wykupić ubezpieczenie w pakiecie, jak i pakiet serwisowy, a nawet na opony, a więc całość wychodzi jeszcze taniej niż posiadanie własnego samochodu.

Jakie minusy?

Jeżeli chodzi o minusy takiego wynajmu długoterminowego, to musimy pamiętać o tym, że ten samochód tak naprawdę nigdy nie będzie nasz. To oznacza, że powinniśmy o niego dbać znacznie bardziej, niż dbalibyśmy o swój samochód.

Wszelkie wgniecenia i rysy będą oceniane przez rzeczoznawcę w momencie zwracania samochodu, a wówczas może się okazać, że będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty naprawy tego typu usterek. Warto już podczas wynajmu samochodu poprosić dealera o katalog określający w jakim stopniu możemy zużyć samochód, aby nie ponosić żadnych konsekwencji. Może się też okazać, że będziemy mieli narzucony limit kilometrów, w którym musimy się zmieścić, aby nie okazało się, że nasze użytkowanie samochodu zostanie określone, jako użytkowanie ponad miarę i będzie się wiązało z kolejnymi dopłatami. Wynajem długoterminowy ma swoje mocne i słabe strony.

Warto je poznać i zastanowić się czy taka forma dysponowania samochodem nam odpowiada, czy jednak wolimy, gdy samochód jest naszą własnością.