Coraz częściej rower to nie tylko sposób na aktywne spędzenie czasu, kiedy to wsiadamy na niego i jedziemy tam gdzie nas nogi poniosą. To coraz częściej środek transportu, który pozwala nam dotrzeć z jednego punktu do drugiego, niejednokrotnie pozwalając przejechać setki kilometrów. Jednak jeśli chcemy pokonywać nim konkretne trasy, to powinniśmy znać drogę, a nie zawsze jest możliwość, abyśmy mogli ją całą zapamiętać. Znowu zatrzymywanie się co kilka kilometrów i sprawdzanie dalszej trasy nie jest ani wygodne, ani przyjemne. Dlatego właśnie warto sprawdzić, jak prezentują się nawigacje rowerowe i czy ich posiadanie faktycznie ma sens.

Specjalne nawigacje?

Warto się zastanowić jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze i jaki rodzaj nawigacji chcielibyśmy posiadać. Może się okazać, że najlepsza będzie dla nas nawigacja, która została stworzona specjalnie z myślą o jeździe na rowerze. Mogą one mieć różne wielkości, mogą być połączone razem z licznikiem, a to jak będą działały, jakie trasy będą nam pokazywały i jakie jeszcze funkcje będą oferowały, w znacznej mierze będzie zależało od nas i od tego, na co ostatecznie się zdecydujemy. Jednak może się okazać, że nie potrzebujemy żadnych dodatkowych funkcji, bo tym już zajmuje się nasz zegarek, a my jeżdżąc rowerem chcemy po prostu mieć pokazywaną trasę. Wtedy może warto zwrócić uwagę na specjalne aplikacje, które możemy zainstalować na naszym smartfonie?

To jest jakaś opcja

Jeżeli przede wszystkim zależy nam na posiadaniu nawigacji, to warto ściągnąć odpowiednie aplikacje, które będą wyświetlane na naszym smartfonie. Dzięki specjalnym uchwytom i pokrowcom bez problemów będziemy mogli go przymocować do kierownicy, a to oznacza, że cały czas będziemy mogli mieć przed oczami potrzebną mapę. Co więcej, możemy się tutaj zdecydować na takie aplikacje, gdzie nawigacja nie tylko poprowadzi nas do wyznaczonego celu bezpiecznymi drogami, które spokojnie będziemy mogli pokonać na rowerze. Będziemy tutaj mogli też skorzystać z funkcji, które pokażą nam, w jakie miejsce będzie wygodniej pojechać, jaki kierunek obrać, aby taka jazda rowerem była naprawdę przyjemnością i bezpiecznym rozwiązaniem. Dzięki odpowiednio zaawansowanym nawigacjom będziemy mogli dowiedzieć się, jakie będą zmiany w wysokości na trasie, a także jakimi drogami i na jakiej nawierzchni będziemy się poruszać, to sprawi, że całość będzie nam znacznie łatwiej zaplanować. Nawigacja rowerowa jest bardzo ważna, bo musi nas prowadzić trasami, po których możemy się poruszać rowerem. To oznacza, że musi być ona bardzo dokładna, ale na szczęście obecne aplikacje na smartfona, mają nam tutaj wiele do zaproponowania.