Jeżeli mamy firmowy samochód, to z pewnością liczymy się z kosztami, jakie będziemy musieli ponieść na jego utrzymanie. Ale to nie znaczy, że mamy na niego wydawać każdą, nawet bardzo wygórowaną kwotę. Może się okazać, że jeśli dobrze wszystko zorganizujemy, to będziemy mogli oszczędzić na firmowych samochodach, a jednocześnie mieć pewność, że nasi pracownicy którzy się nimi poruszają, nadal mają zapewnione bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Dlatego też warto wiedzieć, jakie działania promować, po jakie rozwiązania sięgać, tak aby mieć pewność, że nie przepłacamy za posiadanie firmowych samochodów, ale jednocześnie też, nie oszczędzamy na bezpieczeństwie pracowników, które przecież powinno być dla nas najważniejsze.

O tym musimy pamiętać

Przede wszystkim pamiętajmy, że jakość paliwa, które wlewamy do baków firmowych samochodów będzie miała wpływ na funkcjonowanie ich poszczególnych elementów. Na to jak szybko będą się one zacierały i niszczyły. Dlatego wbrew pozorom będziemy mogli sporo zaoszczędzić, jeśli dopilnujemy, aby w nasze firmowe samochody było wlewane paliwo wysokiej jakości. Dodatkowo powinniśmy wiedzieć, że ogromny wpływ na bezpieczeństwo mają opony, które będą założone w danym samochodzie. Tutaj też lepiej dopłacić i wybrać takie dobrej jakości. Nie dość, że będziemy spokojniejsi o naszego pracownika, to jeszcze może się okazać, że takie opony będą w stanie przejechać większą ilość kilometrów, a to będzie oznaczało, że będziemy musieli je znacznie rzadziej wymieniać, a więc także będziemy mogli na nich sporo zaoszczędzić. Ale są również inne sposoby oszczędzania na firmowych samochodach, takie jak chociażby ekonomiczna jazda, a więc bez nagłego przyspieszania i hamowania.

Chrońmy przed zarysowaniem

Nie od dzisiaj wiadomo, że o firmowe samochody pracownicy nie zawsze dbają tak jak powinni. A nawet jeśli, to nigdy nie możemy mieć pewności, że nie dojdzie do ich zarysowania, gdy przedstawiciel firmy będzie z wizytą u klienta. Dlatego powinniśmy zabezpieczyć firmowe samochody, abyśmy mieli pewność, że nie będziemy musieli co chwilę poprawiać ich wizualnego wyglądu. Możemy zastosować tutaj specjalne lakiery samochodowe, które będą tworzyły na nich mocną powłokę, która będzie praktycznie nie do zarysowania. To oznacza, że nie tylko będą one mogły się ciekawie prezentować, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na jakiś niecodzienny kolor, ale również będziemy mieli pewność, że nie dojdzie do uszkodzenia takiego lakieru samochodowego, a więc nasze firmowe auta cały czas będą wyglądały tak, jakby dopiero co wyjechały z salonu. Oczywiście będziemy musieli przeznaczyć na to pewną, niemałą kwotę, jednak fakt, że później nasze firmowe samochody cały czas będą prezentowały się nienagannie, z pewnością nam to wynagrodzi. Im więcej więc będziemy mieli tutaj takich możliwości, tym większa będzie szansa, że będziemy z nich zadowoleni. Możemy dbać o firmowe samochody i oszczędzać na nich, bez zmniejszania bezpieczeństwa pracowników. Jeśli chcemy, żeby cały czas prezentowały się one perfekcyjnie, to koniecznie musimy zainwestować w odpowiednie, specjalnie