W firmie powinniśmy korzystać z takich rozwiązań, które pozwolą nam poszczególne zadania wykonywać lepiej, szybciej i przy mniejszym nakładzie siły. Nic więc dziwnego, że coraz więcej pojawia się w nich maszyn, które posiadają taśmy PU, dzięki czemu można transportować różne produkty, bez konieczności przewożenia ich wózkiem widłowym czy przenoszenia. Takie taśmy PU są bardzo wytrzymałe, a dodatkowo występują w różnych rodzajach, co oznacza, że będziemy mogli je dobrać do warunków, w których będą miały pracować. Mogą one działać poziomo, ale w razie potrzeby mogą się również wznosić czy opadać, a to oznacza, że będziemy mogli dane produkty transportować w dowolnym kierunku, pod warunkiem, że wybierzemy je w odpowiednim rodzaju, tak aby jak najlepiej spełniały swoje zadanie.

Czy wiemy jak ważne są taśmy PU?

Zanim wybierzemy konkretną maszynę i konkretną taśmę, która ma być na niej zamontowana, w pierwszej kolejności powinniśmy się zapoznać z ich właściwościami. Wówczas będziemy wiedzieli, czy dana taśma dobrze spełni swoje zdanie, jeśli na przykład ma przenosić sypki materiał, coś ciężkiego, albo jakąś chemiczną ciecz. Możliwości jest sporo, jednak warto wiedzieć, że taśmy PU, które są tkaninowo – tworzywowe, mają szczególną rolę do odegrania. Z jednej strony odpowiadają za transport, ale z drugiej odpowiadać będą również za inne procesy. To oznacza, że takie taśmy PU poza różną grubością i fakturą, mogą być również antystatyczne, energooszczędne, a nawet mogą posiadać specjalne atesty, dzięki którym będziemy mogli na nich transportować żywność. Dlatego też warto się zastanowić, jakie taśmy są nam potrzebne, bo tylko wówczas będą optymalnie wypełniały swoje zadanie.

Jakie taśmy PU możemy wybrać?

Trzeba najpierw dobrze poznać właściwości każdej taśmy, tak abyśmy mogli określić, która idealnie wypełni swoje zadanie i pozwoli nam zoptymalizować warunki pracy w naszej firmie. Może się wówczas okazać, że będziemy potrzebować taśmy PU, które będą miały pozwolenie, aby znajdować się tam, gdzie będą miały styczność z jedzeniem. Dodatkowo możemy wybrać również takie taśmy PU, które będą trudnopalne, jak i takie, które będą odporne na ścieranie się, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że posłużą nam przez znacznie dłuższy czas. Możemy również wybrać takie taśmy PU, które będą energooszczędne, albo których praca będzie generowała mniejszy hałas. Dlatego też, im lepiej poznamy charakteryzację poszczególnych taśm, tym większa będzie szansa, że uda nam się w odpowiedni sposób to wszystko dopasować. Im lepiej będzie działała taka taśma, tym szybciej będzie przebiegała praca i mniej będzie postojów. Takie taśmy PU możemy wyposażyć w dodatkowe elementy, tak abyśmy mieli pewność, że wszystko będzie działało dokładnie tak, jak to sobie zaplanowaliśmy. Dlatego w naszej firmie mogą się pojawić profile poprzeczne albo boczne, możemy też zainwestować w nakładki czy taśmy łukowe, a wszystko to po to, aby praca przebiegała sprawnie i z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Jeśli nie wiemy, jakie taśmy PU powinny być przez nas wybrane, to warto się skontaktować ze specjalistami. Oni w oparciu o informacje na temat temperatury, czynników biologicznych, chemikaliów czy obciążeń mechanicznych, będą w stanie nam powiedzieć, która taśma będzie najlepsza w naszym przypadku.

Tak naprawdę musimy brać pod uwagę wiele różnych czynników, jeśli chcemy mieć pewność, że wybrana przez nas taśma będzie się idealnie nadawała do warunków pracy, jakie panują w naszej firmie.