Wielu ludzi nie wie czym się zajmuje geodeta, albo kojarzy go wyłącznie z wytyczaniem chodników i dróg, a więc tego, co wiąże się z dobrami publicznymi. Prawda jest taka, że bez tego specjalisty, nie możemy rozpocząć, ani zakończyć budowy domu. To też oznacza, że powinniśmy sprawdzić, czym konkretnie zajmuje się geodezja, w szczecinie możemy znaleźć tych specjalistów, a to oznacza, że jeśli potrzebujemy ich usług, to właśnie tam, będziemy mogli znaleźć tych najlepszych. Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że geodeta musi posiadać ogromną wiedzę, doświadczenie i właściwe pozwolenia.

Dlatego też, warto się upewnić, czy mamy do czynienia z człowiekiem, który faktycznie może wykonywać dany zawód i przeprowadzać niezbędne pomiary. Jeśli zaczniemy szukać na ten temat informacji, szybko okaże się, że geodezja w szczecinie zaoferuje nam ludzi, bardzo skrupulatnie podchodzących do swojej pracy.

Jaki zakres usług zaoferuje nam geodezja w szczecinie?

Kiedy chcemy się budować, w pierwszej kolejności musimy mieć miejsce, w którym będziemy mogli to zrobić. Dlatego powinniśmy wiedzieć, że w tym przypadku przyda nam się usługa, jaką oferuje geodezja w szczecinie.

Jej pracownicy nie tylko sprawdzą, czy wybrana przez nas działka ma odpowiednie rozmiary, ale również czy ma odpowiednio zaznaczone granice. Co więcej, to właśnie geodeta będzie musiał precyzyjnie wymierzyć nam miejsce, w którym ma się znajdować ogrodzenie naszej działki, tak abyśmy mieli pewność, że ani nie wejdziemy na działkę naszego sąsiada, ani nie zmniejszymy niechcący swojej działki. Kolejnym krokiem, jaki będzie musiała wykonać u nas geodezja w szczecinie, będzie wytyczenie na działce miejsca na budynki, które chcemy postawić. Co ważne, geodeta nie tylko dokładnie zaznaczy nam, gdzie powinny się one znaleźć, ale również naniesie wszystkie te informacje na mapę.

Geodeta musi być bardzo dokładny

Naszym obowiązkiem będzie dostarczenie do geodety odpowiedniej mapy, na której będzie on mógł nanieść zarys naszych budynków, jak również informację, gdzie powinny przebiegać przyłącza mediów. Co więcej, na takiej mapie powinny się również znajdować informacje odnośnie innych budynków, które mają się znaleźć w sąsiedztwie. Wówczas geodeta będzie w stanie wszystko wymierzyć i sprawdzić, czy wszystkie odległości i normy prawne zostały zachowane, tak jak to było ustalone. Na takiej mapie przygotowanej przez geodetę, będzie musiał się opierać architekt, podczas planowania naszego budynku.

Nie wątpliwie wszystkie te prace wymagają ogromnej precyzyji, a na koniec geodezja w szczecinie, będzie musiała sporządzić odpowiednią dokumentację, która zostanie przekazana do urzędu. Dzięki temu będzie można w każdej chwili sprawdzić, czy każda działka ma taką wielkość jak mieć powinna i czy wszystko zostało wykonane zgodnie z naniesionymi informacjami. Pamiętać musimy, że geodeta jest obecny na naszej budowie od początku do końca. To oznacza, że bez jego pomiarów, nie możemy rozpocząć budowy, ale również bez sporządzonych przez niego dokumentów, nie możemy jej zakończyć i wprowadzić się do siebie.

Dlatego też, warto sprawdzić, jaki zakres usług zaoferuje nam geodezja w szczecinie i jak długo trzeba czekać na to, aby przysłała nam swojego specjalistę. Istotne w tym wszystkim jest również to, że taki geodeta musi posiadać odpowiednie uprawnienia, nie mówiąc już o tym, że podczas wykonywania pomiarów, musi być niezwykle dokładny. Koniecznie więc zobaczmy jak to wszystko działa, tak abyśmy mieli pewność, że wszelkie formalności zostały dopełnione i wszystko zrobiliśmy dokładnie tak jak należało, aby móc legalnie zamieszkać we własnym domu.