Cały czas rośnie rynek oparty na wynajmowaniu lokali. Dzieje się tak w dużej mierze dlatego, że młodzi ludzie nie chcą kupować nic na własność. Wolą wynajmować mieszkania, aby w razie czego być dyspozycyjnym i w każdym momencie móc się przeprowadzić do innego mieszkania, miasta czy kraju. To też oznacza, że jeśli szukamy bezpiecznego sposobu na zainwestowanie pieniędzy, to powinniśmy się zastanowić nad zakupem mieszkania.

To jest najbezpieczniejszy sposób na lokowanie swoich oszczędności, ponieważ ceny mieszkań cały czas rosną, a my w razie czego będziemy mogli je sprzedać praktycznie w każdym momencie. Dodatkowo jeśli zainwestujemy w takie mieszkanie, to będziemy mogli przeznaczyć je na wynajem, a to będzie oznaczało dodatkowy, stały dochód. Jednak tutaj musimy wiedzieć o paru kwestiach.

Możemy odliczyć je od podatku

Przede wszystkim warto tutaj podkreślić, że jeśli zdecydujemy się na rozwiązanie, jakie dają lokale inwestycyjne, a więc kupimy nieruchomość i wystawimy ją na wynajem, to będziemy mogli sporo zyskać.

Z jednej strony będziemy mieli w bezpieczny sposób ulokowane pieniądze, z drugiej będziemy mogli sobie zapewnić stały dochód, a z trzeciej mając takie lokale inwestycyjne będziemy mogli sporo pieniędzy odliczyć od podatku. Żeby to ostatnie rozwiązanie mogło być wprowadzone w życie, warto wiedzieć, że możemy tutaj odliczyć VAT od ceny wykończonego lokalu, jak i ten, który będziemy płacili przy zakupie sprzętów do niego. To oznacza, że w ten sposób lokale inwestycyjne, nawet te o stosunkowo niewielkich metrażach pozwolą nam odzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. To z pewnością dobra informacja, jeśli zdecydujemy, że chcemy włożyć nasze oszczędności właśnie w takie lokale inwestycyjne.

Odpowiednie zabezpieczenie

Wynajem mieszkania to naprawdę ciekawa opcja, która pozwoli nam na spory comiesięczny zastrzyk gotówki. Jednak powinniśmy mieć świadomość, że możemy trafić na różnych lokatorów, a to oznacza, że jeśli chcemy wynajmować lokale inwestycyjne, to musimy się odpowiednio zabezpieczyć. Przede wszystkim z lokatorami musimy podpisywać stosowne umowy i to najlepiej w obecności radcy prawnego, albo notariusza. Wówczas będziemy mieli największą szansę domagania się swoich praw, jeśli okaże się, że trafiliśmy na nieuczciwych lokatorów.

Dodatkowo warto się zabezpieczyć na wypadek zniszczenia mienia, czy nieopłacenia wynajmu na czas. Tak, abyśmy mogli w każdej chwili usunąć takiego nierzetelnego lokatora, chociaż i tutaj będziemy musieli skorzystać z pomocy policji i adwokata. Nie mniej lokale inwestycyjne to naprawdę ciekawa i bezpieczna opcja na zainwestowanie nadmiaru gotówki, jak i na zyskanie comiesięcznego, dodatkowego dochodu. Warto zobaczyć co możemy dzięki temu zyskać i jak to wszystko powinno się odbywać, tak abyśmy mieli pewność, że wszystko zostanie przeprowadzone tak jak powinno.

Wówczas będziemy naprawdę zadowoleni, że skorzystaliśmy z rozwiązania jakie oferowane nam jest przez lokale inwestycyjne.