Jest wiele kotów, które wzbudzają spore zainteresowanie. Mowa o kotach rasowych, a więc często mocno różniących się od standardowych mruczków zarówno wyglądem, jak też usposobieniem czy wymaganiami związanymi z opieką. Dzisiaj bez większych problemów można nabyć kota praktycznie dowolnej rasy, co pozwala cieszyć się jego urodą. Koty są zwierzętami z natury szalenie pięknymi, a niektóre z ras mogą wręcz zachwycać swoją prezencją. Doskonałym przykładem w tym zakresie może być biały kot bengalski, zwłaszcza że akurat bengale w tym wybarwieniu są spotykane rzadko. Jeżeli więc komuś trafi się biały nakrapiany bengal, to można mówić o sporym szczęściu.

Oczywiście decydując się na kociaka tej rasy

należy mieć na uwadze jego specyfikę. Przede wszystkim decydując się na hodowanie kotów bengalskich należy mieć na uwadze ich żywiołowość. Jeżeli posiadanie takiego kota ma być po prostu opieką nad domowym pupilem, wymogów jest mniej, ale to nadal rasa, która ma swoje cechy. Bengal jest zawsze kotem żywiołowym, energicznym i ciekawskim. To pozostałość po dzikości lamparta, z którym koty bengalskie są spokrewnione, jednakże zwierzęta te niezmiernie rzadko okazują agresję właścicielom. Są łagodne i towarzyskie, ale też nieufne wobec obcych i jak większość kotów nie przepadają za zmianami.

Są wybitnie terytorialne,

a przy tym przyzwyczajają się do konkretnych osób. Warto mieć to na uwadze i w miarę możliwości nie sprawiać kotu bengalskiemu zbyt wielu powodów do zaniepokojenia i stresu. Hodowanie kota bengalskiego ma swoją specyfikę, ale daje wiele satysfakcji Z uwagi na swoje usposobienie i praktycznie nieustanną chęć do zabawy biały kot bengalski powinien mieć sporo zabawek. Ponieważ lubi przebywać na wysokości, warto zaopatrzyć się w odpowiednich rozmiarów zabawki – w tym kocie wieże czy drapaki z domkami. Są dostępne modele piętrowe, które najczęściej są kupowane z myślą o kilku hodowanych jednocześnie kociakach. W przypadku bengala jeden większy domek zapewniający sporo bodźców jest właściwy dla pojedynczego osobnika, który będzie w ten sposób zaspokajał swoją potrzebę ciągłej eksploracji terenu.

Należy jednak liczyć się z tym, że równie chętnie zwierzę będzie wizytować umywalkę, zlewozmywak, wszelkie wnęki czy otwarte szafy. Bardzo ważne jest to, aby kot rasowy zawsze pochodził ze sprawdzonej i godnej zaufania hodowli. Niestety poza takowymi działają też pseudohodowle, w których zwierzęta są często trzymane w kiepskich warunkach, karmione karmami niskiej jakości, a czasami też źle traktowane. Takich przybytków należy rzecz jasna unikać, a zamiast tego wybierać renomowane hodowle posiadające konieczne certyfikaty i działające w pełni transparentnie. W Polsce koty bengalskie są hodowane w sposób profesjonalny i informacje na ten temat z łatwością uda się znaleźć w internecie. Koszt zakupu osobnika nie będzie niski, ponieważ bengale z rodowodem są kotami relatywnie drogimi, jednakże radość z jego posiadania będzie niewątpliwie ogromna.