Podnośniki koszowe to takie urządzenia dźwignicowe, występujące pod postacią platformy lub kosza umieszczonego na końcu ramienia hydraulicznego. Podnośniki koszowe mogą występować również jako pojazdy mechaniczne – są wtedy umocowane na ciężarówce. Podnośniki koszowe wykorzystuje się w wielu dziedzinach, na przykład w sadownictwie, budownictwie, przy malowaniu budynków czy przy myciu okien. Urządzenia te używane są również w pracy straży pożarnej. Wiele firm specjalizuje się wynajmowaniu podnośników koszowych na różne potrzeby.

Podnośniki koszowe na wynajem

Podnośniki koszowe sprawdzają się przy wielu różnych czynnościach, które wymagają pracy na wysokościach. Z uwagi na to wiele firm oferuje wynajem takich urządzeń dźwignicowych na określony czas, zapewniając przy tym pełne wsparcie podczas całego procesu wynajmu podnośnika. Firmy te oferują nawet transport urządzeń do wybranej przez klienta lokalizacji. Oferowane na wynajem urządzenia muszą być oczywiście całkowicie sprawne technicznie, dlatego nie obędzie się bez ich regularnych przeglądów. Podnośniki koszowe cechują się udźwigiem do konkretnej liczby kilogramów. Na pewno zapewnią komfortową pracę dla jednej, dwóch lub więcej osób w koszu na wysokościach.

Wynajem różnego rodzaju urządzeń

Firmy oferują wynajem różnego rodzaju podnośników koszowych. Mogą być to podnośniki wolnobieżne lub samojezdne. Możliwy jest nawet wynajem urządzenia wraz z jego operatorem. Podnośniki koszowe mogą być zamontowane na samochodach i przyczepach. Wynajem może odbywać się na terenie danego miasta, wyznaczonego obszaru, całego kraju lub nawet w innych państwa UE. Bardzo często dane firmy, oprócz samej oferty wynajmu podnośników koszowych, umożliwiają także wynajęcie innego rodzaju maszyn – podnośników nożycowych, podestów lub zwyżek samojezdnych, które także wykorzystuje się do prac na wysokościach. Urządzenia takie sprawdzają się na budowach, przy pracach remontowych oraz pracach przy sieciach naziemnych.

Zastosowanie podnośników koszowych

Podnośniki koszowe sprawdzą się oczywiście do prac wykonywanych na wysokościach. Muszą być w doskonałym stanie technicznych, by zapewniać bezpieczeństwo osobom przy nich pracującym. Firmy oferujące wynajem regularnie serwisują i konserwują tego typu urządzenia, gwarantując ich niezawodność i bezpieczną pracę w powietrzu. Podnośniki koszowe wynajmowane są do takich prac jak:
• Prace blacharskie i dekarskie,
• Przycinka drzew i pielęgnacja zieleni,
• Czyszczenie, montaż i malowanie elewacji,
• Montowanie i konserwowanie oświetlenia zewnętrznego i reklam,
• Wyklejanie billboardów,
• Montaż instalacji elektrycznych, konstrukcji stalowych, ocieplenia, anten telewizyjnych, instalacji wentylacyjnych,
I wielu innych.