Każda firma działająca na rynku powinna być zarządzana w sposób nowoczesny i skuteczny. Istnieją narzędzia, które w tym pomagają. Nie zastąpią one oczywiście wprawnych menadżerów z wiedzą i doświadczeniem, jednakże ponad wszelką wątpliwość są w stanie ułatwić szereg kwestii związanych z procesami zarządzania. Do najważniejszych aspektów zaliczają się dedykowane programy komputerowe, które w praktyce stanowią dla wielu przedsiębiorstw swoisty kompa w codziennym działaniu. System CRM Microsoft Dynamics 365 stanowi w tym aspekcie jeden z kluczowych przykładów, ponieważ stał się na przestrzeni lat jednym z najczęściej używanych pakietów tego rodzaju na świecie. Ma on swoich gorących zwolenników także w Polsce, na co dowodów dostarcza szereg firm z różnych branż.

Program udanie łączy w sobie cechy systemów ERP i CRM,

pozwalając przede wszystkim na skuteczne zarządzanie zasobami firmowymi, jak również pewnymi aspektami związanymi w obsługą klientów. Rozwiązanie to ma wiele zalet, wśród których trzeba wymienić daleko idącą elastyczność oraz konfigurowalność. Bez większych komplikacji uda się bowiem dostosować działanie programu do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa, a wprowadzane na bieżąco modyfikacje są w zasięgu ręki i pozwalają na jeszcze dalej idącą personalizację. Łatwość obsługi i ogromny globalny feedback od użytkowników sprawia, że to aktualnie najbardziej zaufany i najszybciej rozwijający się pakiet ERP/CRM w skali globalnej i wszystko wskazuje, że jego dominacja i powszechność utrzymają się jeszcze bardzo długo. System, który łatwo wdrożyć i z którego jeszcze łatwiej korzystać Naturalnie implementacja każdego rozwiązania informatycznego, które silnie wpływa na sposób działania firmy wymaga sporej aktywności na odcinku wdrażania, szkoleń i konfiguracji oprogramowania zgodnie z potrzebami danego przedsiębiorstwa. Dlatego właśnie ważne jest, aby program kupić od dystrybutora, który zapewni niezbędne wsparcie techniczne i szkoleniowe.

Profesjonalne wdrożenia Dynamics 365 stanowią ogromna pomoc dla firm,

które nie zawsze dysponują dostatecznie rozbudowanym działem IT. Na szczęście dziś znalezienie odpowiednich usług nie stanowi większego wyzwania, ponieważ rynek odpowiada w naturalny sposób na oczekiwania menadżerów z różnych branż. Sporym walorem Dynamicsa jest to, że może z powodzeniem działać zarówno na lokalnym serwerze, jak i w chmurze. Microsoft udostępnia swoim klientom narzędzia, za pomocą których można wyprowadzić kluczowe dla firmy dane poza serwer lokalny, jednocześnie zapewniając im maksymalne bezpieczeństwo i co najważniejsze nieograniczony dostęp bez względu na lokalizację. Tak naprawdę potrzebne jest jedynie urządzenie z dostępem do internetu, aby można było korzystać z możliwości pakietu i aktualizować dane bez limitów. Oczywiście wpisuje się to doskonale we współczesne realia, w których cloud computing stał się jednym ze standardów technologicznych, na czym w dużej mierze korzystają właśnie podmioty gospodarcze.