Jeśli prowadzimy firmę, to musimy się zaopatrzyć w wiele niezbędnych akcesoriów, które w znacznym stopniu będą mogły nam ułatwić życie i sprawić, że wiele zadań będziemy mogli wykonać szybciej. To też oznacza, że poza firmowymi pieczątkami, na których będą znajdowały się wszystkie najważniejsze informacje, powinniśmy również zadbać o to, aby na biurku naszym i naszych pracowników pojawiły się datowniki. Nie zabierają one wiele miejsca, mogą występować w różnych rodzajach, a jednocześnie pozwolą na zaoszczędzenie sporej ilości czasu, zwłaszcza jeśli każdego dnia do naszej firmy dociera wiele różnych dokumentów. Ważne będzie to, aby takie datowniki były łatwe w obsłudze, tak aby zmienienie daty nie zabierało wiele czasu, bo w końcu będziemy to robić każdego dnia.

Dlaczego warto mieć datowniki?

W przypadku różnych dokumentów, bardzo ważna jest data, w której wpłynęły one do naszej firmy. Co więcej, niektóre z nich muszą się znaleźć w systemie w ciągu określonej ilości dni, a naniesienie daty wpłynięcia, pomoże nam to wszystko kontrolować w odpowiedni sposób. Dlatego warto zainwestować w datowniki, a więc niewielkie pieczątki, które pozwolą nam na błyskawiczne naniesienie takiej daty. Przyłożenie takiej pieczątki zajmuje kilka sekund, podczas gdy wpisywanie ręcznie daty zajęłoby znacznie więcej czasu. Co więcej, takie datowniki wystarczy każdego ranka ustawić na odpowiednią datę i już nie musimy się zastanawiać nad tym, jaki mamy dzień. Przy ręcznym wpisywaniu daty z pewnością znacznie łatwiej jest się pomylić i wpisać niewłaściwą datę, co mogłoby prowadzić do wielu różnych problemów, chociażby podczas opłacania takiej faktury.

Datowniki sprawdzą się nie tylko przy fakturach

Powinniśmy mieć świadomość, że takie datowniki sprawdzą się nie tylko przy fakturach i innych pismach, które wpływają do naszej firmy, albo są z niej wysyłane.

Takie datowniki powinny być również na portierni, gdzie swoje przybycie do firmy podpisuje wiele osób. Wówczas zamiast wpisywać osobno każdą datę, będzie można przyłożyć taką pieczątkę. To oznacza, że całość zajmie mniej czasu, a dana osoba będzie musiała się tylko podpisać w wyznaczonym miejscu, co pozwoli jej szybciej wejść na teren firmy czy z niego wyjść. Istotne jest to, że datowniki oferowane są nam w różnym typie i wielkości, a to oznacza, że warto wybrać taki ich model, który będzie dla nas najwygodniejszy. Zazwyczaj na biurku mamy wiele różnych przedmiotów, dlatego warto wybierać na tyle małe datowniki, aby nie zabierały zbyt wiele przestrzeni, ale jednocześnie też takie, które będziemy mogli wygodnie trzymać. Warto zobaczyć jakie datowniki są nam oferowane i jak może się prezentować odbita przez nie data. Im bardziej będzie ona czytelna, tym większa będzie szansa, że wszystko w naszej firmie będzie funkcjonowało na najwyższym poziomie. Dodatkowo warto zadbać o to, aby takie datowniki znalazły się na wszystkich biurkach w naszej firmie, gdzie pojawiają się dokumenty, na których z jakiegoś powodu musi być naniesiona data. Oczywiście warto się też zastanowić, w jaki sposób takie datowniki mają mieć uzupełniany tusz, tak abyśmy mieli pewność, że będziemy mogli to zrobić szybko i bez obaw, że pobrudzimy siebie czy wszystko dookoła. Nie mniej, pamiętajmy że takie datowniki to jedne z podstawowych akcesoriów, które powinny się pojawić w naszej firmie, dlatego też powinniśmy je jak najszybciej zamówić. Wówczas łatwiej będzie nam utrzymać właściwy porządek w dokumentach.