Podczas wykonywania obowiązków zawodowych, zwłaszcza gdy pracujemy na hali magazynowej czy produkcyjnej, może dochodzić do wielu różnych sytuacji, w których nasze zdrowie albo życie będą zagrożone. Dlatego też, niezwykle ważne jest to, abyśmy dopilnowali, żebyśmy otrzymali odpowiednią odzież roboczą. Taką, która w miarę możliwości będzie nas chroniła przed wypadkami, a jeśli będzie do nich dochodziło, będzie chroniła nasze ciało. Jednym z niezwykle ważnych elementów, które wchodzą w skład odzieży roboczej są specjalne buty. Powinny one być wykonane z wytrzymałego materiału, z odpowiednimi wzmocnieniami, z antypoślizgową podeszwą, tak abyśmy mieli pewność, że faktycznie w odpowiedni sposób będą chroniły nasze stopy przed wypadkiem.

Na co zwracać uwagę?

Jeżeli to my mamy dostarczyć buty robocze, to warto dopilnować, aby były one wykonane z jak najlepszej jakości materiałów i żeby chroniły przed jak największą ilością zagrożeń. Warto więc sprawdzić czy wybrane przez nas buty bhp zapewnią ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, mechanicznymi, termicznymi, prądem elektrycznym czy wybuchem i efektem ESD. Im więcej norm będą tutaj spełniały wybrane przez nas buty robocze męskie, tym większa będzie szansa, że ochronimy naszych pracowników czy współpracowników przed ciężkimi urazami, do jakich może dojść podczas wykonywania przez nich zleceń. Poza tym wybrane przez nas buty robocze powinny być dopasowane do pogody. Latem powinny być lżejsze i bardziej przewiewne, natomiast zimą powinny być dodatkowo ocieplane.

Tak samo zimą można zdecydować się na wyższe buty bhp, które będą zasłaniały też kostkę, a latem możemy zdecydować się na półbuty. Oczywiście przy tym wszystkim należy dopilnować, aby były one wygodne i rozmiarem dopasowane do stopy pracownika, bo tylko wówczas będą spełniały swoje zadanie i tylko wtedy, będzie on mógł spokojnie wykonywać swoje obowiązki.

Odpowiednio wzmacniane

Zastanawiamy się, na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę wybierając buty robocze męskie? Przede wszystkim powinniśmy dopilnować, aby były one odpowiednio wzmacniane na palcach i przy piętach. To są dwa takie miejsca, w których najłatwiej może dojść do urazu. Na palce pracownik może sobie coś upuścić, znowu pięty powinny być chronione przed uderzeniem przez wózek widłowy.

Dlatego też warto sprawdzić czy wybrane przez nas buty robocze mają w tym miejscu odpowiednie wzmocnienia, które będą chroniły przed urazami. Poza tym, trzeba również sprawdzić czy takie buty bhp mają niezbędne certyfikaty, które będą potwierdzały, że spełniają one narzucone normy i że faktycznie dobrze sprawdzą się w naszej firmie. Warto zobaczyć jakie buty robocze męskie są nam proponowane. Wówczas łatwiej będzie nam określić, które z nich będą spełniały nasze wymagania i które faktycznie zostały tak przygotowane, aby spełniały narzucone normy. Nie warto tutaj oszczędzać, bo w końcu od takich rzeczy zależeć może zdrowie, a nawet i życie pracowników naszej firmy.

Dlatego też powinniśmy wybierać to co najlepsze.